|0.1| Do blogu..<<


                          -POZASTAVENO       

                              Najdete mě na www.vorisek-smudla.blog.cz!
                             

                               Psi-zpravodaj.webnode.cz
 .

↓Jak Andulku ochočit↓

27. září 2007 v 14:12 | Anež |  →Papoušci
Chov andulky
Po koupi jděte s andulkou co nejkratší cestou domů. Tam jí pusťte do pečlivě připravené klece a nechte jí ať se rozkouká.Postupně na ní pomalu mluvte a věnujte jí každou volnou chvilku ať si na vás zvykne. až sezobne prvních pár zrníček z mističky, můžete se radovat. Svůj první strach překonala. Každý den jí vyměňujte zrní a dbejte na to, aby si zvykla na vaší ruku a vůbec na vaší přítomnost. Nedělejte před andulkou žádné prudké pohyby.Mohla by se vyděsit. Jak ochočit andulku? Postupem času, se pokuste, zda vám andulka stoupne na prst. Pomalu jí přidržte prst pod bříškem a čekejte, jestli za vámi půjde. Jestliže ano, máte velký kus práce za sebou. Jestliže ne, nezoufejte a mějte trpělivost. Jestliže se bude andulce opravdu pečlivě věnovat, časem si na vás zvykne. Jedním z nejlepších ochočovacích triků je, nalákat andulku na klas senegalského prosa. snažte se, aby za vámi andulka přišla na prst. Po nějaké době otevřete andulce dvířka a vyčkejte jestli vyletí. Jestliže ne, platí stále pravidlo- nezoufejte a mějte trpělivost. Jestliže jo, máte důvod k radosti. Možná vás ale brzy přejde, jestli zjistíte, že se vaší andulce nechce zpět do klece.Hlavně andulku nenehánějte a nechte jí ať se umodří...můžete se jí pokusit odnést na prstě, nebo jí nalákat (jak už jsem uvedla) na proso.
Takže tímto vám všem přeju příjemný chov a mějte se co nejkrásnějc!!!!! Jestli budete mít nějaký dotaz tak vám ho s radostí zodpovím, bude-li to v mých silách....:)))
Téda tak tohle jestli všechno sní.......:))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 misa misa | E-mail | 5. června 2008 v 23:30 | Reagovat

moja andulka je podla mna mega andulka je ovela vecsi ako ostatne a naucil sa aj velmi rychlo rozpravat za cca 2 tyzdne je to mozne ze by bol nejaky krizenec??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama